Filmy, które zmotywują Cię i nakierują na sukces

Filmy, które zmotywują Cię i nakierują na sukces

Czasem ciężko nam znaleźć motywację do działania, zebrać się do kupy i ruszyć po swoje. Każdy jednak zdaje sobie sprawę, że działanie, choć nieraz nie jest przyjemne samo w sobie, w dłuższej perspektywie przynosi wiele korzyści. I na pewno po czasie sam zauważysz, że robienie czegokolwiek (choćbyś nawet popełniał same błędy) nauczyło Cię więcej, niż mogłaby nauczyć bierność, spędzenie czasu przed telewizorem lub inne rozrywki pożerające Twoje cenne godziny. Uważam więc, że warto umieć znaleźć jakiś bodziec, który da nam impuls do działania i natchnie nas motywacją. Takim bodźcem mogą być dzieła kinowe. O ile bezmyślne oglądanie filmów bez przekazu jest stratą czasu, tak istnieją filmy motywacja, które mogą nas wiele nauczyć i bynajmniej nie pójdą w zapomnienie. Możesz oglądać je, spacerując w miejscu, zamiast siedząc/leżąc. W ten sposób spędzisz tę godzinę czy dwie podwójnie efektywnie! Filmy motywacja mogą iść w parze. Przedstawiam Ci kilka tytułów, na które warto rzucić okiem.

Najlepszy

Jest to historia polskiego Triathlonisty- Jerzego Górskiego i jego ciężkiej drogi do sukcesu. Nie ważne, czy lubisz biegać, czy może wolisz spędzić dzień z nosem w książce- gwarantuję Ci, że po obejrzeniu tego dzieła będziesz tak naładowany energią, że wskoczysz w sportowe buty. Bohater tytułowy, wydawać by się mogło, zwykły heroinista, którego w życiu nic wielkiego nie czeka, dzięki swojej ogromnej determinacji zostaje rekordzistą świata. Film ten uświadomił mi, że nie ma takich przeciwności, których nie możemy pokonać. Ponadto sprawił, że mniej narzekam na swoje życie, bo wiem, że inni mieli dużo ciężej niż ja.

Siła Spokoju

I znów mamy historię młodego sportowca, któremu życie rzuciło pod nogi niejedną kłodę. Temat walki z samym sobą i ludzkiej psychiki jest jednak tutaj ugryziony z niego innej strony. Filmy motywacja do działania i życia aż kipi, takie jak ten, ogląda się z zapartym tchem. Uczą nas, że nawet jeśli wszystko zdaje się przeciwko nam, odpowiednie nastawienie psychiczne i trochę samozaparcia mogą zdziałać cuda. Kiedy Twoje plany się sypią, Twoje marzenia wydają się niedoścignione, a wola walki w Tobie przygasa- z pewnością będziesz utożsamiał się z głównym bohaterem. I być może tak jak on zrozumiesz w pewnym momencie, że człowieka, który nigdy się nie poddaje, nie można pokonać.

Niezłomny

Film o tematyce nieco wojennej, jednak nawet taki pacyfista jak ja, jest nim szczerze zachwycony. Przede wszystkim dlatego, że nie znajdziemy tu pochwały zabijania i gloryfikacji krwi przelanej w imię posiadania kawałka ziemi. Wręcz przeciwnie- ta historia to świetnie nakreślone najgorsze okrucieństwa wojny. I wobec nich- mały, słaby człowiek. A może jednak nie tak słaby? Nie będę wam zdradzał więcej szczegółów, po prostu musicie to obejrzeć sami. Gwarantuję wam, że poczujecie krzepiący przypływ sił i woli życia po seansie.

Po prostu Walcz!

Dzieło o pozornie prostej fabule, przystępne i łatwe w odbiorze dla każdego widza, jednak ci, który w filmach szukają czegoś więcej niż sposobu na zabicie czasu, nie zawiodą się. Pod warstwą wierzchnią stworzoną z brutalnego MMA i dynamicznych scen treningów, znajdziemy bowiem lekcję życia, z której wynika, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ludzie często poddają się po porażkach i tracą wiarę w siebie. Tymczasem główny bohater, co prawda za namową kolegi, ale jednak- decyduje, że nie chce być już dłużej ofiarą życia, a jego kowalem. Zaczyna ciężko trenować, a to, co dzieje się potem, pokazuje widzowi, jak może zmienić się życie jednostki, jeśli tylko podejmie ona odpowiednią decyzję i zamiast narzekać na swój los- weźmie się w garść. Gdy widzisz takie filmy motywacja jest nie do odparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *