Holowanie auta – ile może nas kosztować?

Holowanie auta – ile może nas kosztować?

Podróżowanie autem jest bardzo komfortowe i pozwala nam przedostać się z jednego miejsca do drugiego w stosunkowo szybkim tempie. Nie ma co ukrywać – to duże ułatwienie codziennego życia, na które może już sobie pozwolić coraz więcej osób. Niestety podróż nie zawsze może przebiegać po naszej myśli, a auto, którym jedziemy może odmówić posłuszeństwa i nici z dalszej jazdy. W takiej sytuacji kierowca może skorzystać z pomocy drogowej https://pomoc-drogowa-gorzow.net/ i poprosić o odholowanie lub przewiezienie samochodu na lawecie do najbliższego mechanika. Ile może nas kosztować taka usługa? Podpowiadamy.

Co ma wpływ na cenę holowania?

Cena takiej usługi zależy od wielu czynników i ciężko jest podać tę ostateczną, która obowiązuje zawsze. Przede wszystkim cena holowania zależy od firmy, na którą się zdecydujemy. Profesjonaliści, z dobrym i nowoczesnym sprzętem oraz wykwalifikowanymi pracownikami mogą wymagać wyższej zapłaty za usługę niż osoby, które prowadzą małą firmę, nie mają zbyt dużo sprzętu i świadczą tylko kilka usług. Jest tak, ponieważ obie te firmy ponoszą różne koszty jej utrzymania i im są one wyższe, tym droższe mogą być usługi danej firmy. Nie jest to nic dziwnego, w końcu każdy chce, aby jego interes przynosił zyski, a nie tylko generował wydatki.

Wpływ na cenę holowania ma również miejsce, w którym doszło do awarii auta i to ile kilometrów musi do nas pokonać pomoc drogowa. Usługi wykonywane na autostradzie lub daleko od siedziby firmy będą odpowiednio droższe w porównaniu z tymi, które trzeba wykonać w centrum miasta. Odległość ma tutaj kluczowe znaczenie i to najczęściej na jej podstawie firma rozlicza się ze swoim klientem. Przyjęło się, że jeden kilometr, który musi pokonać laweta, kosztuje od złotówki, do dwóch złotych. Łatwo jest wtedy obliczyć, ile będziemy musieli zapłacić, biorąc pod uwagę to ile kilometrów, przejechała do nas pomoc drogowa i to, jak daleko musi odwieźć nasz samochód.

Istotna jest również masa pojazdu oraz warunki, w jakich pracuje pomoc drogowa. Im cięższy jest pojazd, tym więcej może kosztować holowanie i cena za kilometr trasy może w takim przypadku wzrosnąć. Jeśli potrzebujemy pomocy w nietypowych godzinach np. w nocy lub dni ustawowo wolne od pracy (pomoc drogowa pracuje również wtedy) to koszt usługi też może być wyższy.

Jak widzisz, wpływ na cenę holowania auta ma bardzo wiele czynników. Każda sytuacja jest inna, dlatego każdy kierowca może ponieść inne koszty holowania swojego samochodu. Warto w rozmowie przez telefon zapytać się pracownika ile taka usługa może wstępnie kosztować i na jakie koszty powinniśmy być gotowi. Jeśli potrzebujesz pomocy w Gorzowie i okolicach to https://pomoc-drogowa-gorzow.net/ może zaproponować Ci najlepszą cenę i jakość usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *