Podróż na stopa – czy to dobry sposób na przemieszczanie się na wakacjach?

Podróż na stopa – czy to dobry sposób na przemieszczanie się na wakacjach?

Każdy z nas marzy o wielkich podróżach. Podczas planowania wycieczki często się zniechęcasz. Ceny lotów czy busów pochłaniają część pieniędzy. Przecież tyle chcesz zobaczyć, że szkoda połowę wydać na przejazd. Wszyscy są głodni przygód. Ahoj przygodo! Chyba każdy chciał kiedykolwiek to powiedzieć. Spontaniczny i surwiwalowy wypad to super sprawa. Tu nasuwa się myśl: Może podróż na stopa? Autostop to świetna sprawa. Jednak warto przygotować się do niego z głową. Pomyśleć co zabrać, a co będzie zbędne. Pomimo tego, że autostop uważany jest za darmowy warto mieć ze sobą gotówkę.

Niewątpliwie dobry i pakowny plecak turystyczny to podstawa

Trzeba zapakować jak najwięcej. I pamiętać o tym aby móc to udźwignąć. Warto zabrać namiot. Przydaje się, w każdej sytuacji. Jeżeli mamy miejsce kuchnia turystyczna będzie przydatna. Po wiele dniach wędrówki ciepły posiłek to świetna sprawa. Także zrobienie zapasów jest wskazane. Ciepłe ubranie i deszczaki są dobrym wyborem. Wiadomo, że bagaż musi być dostosowany do trasy. Ważne jest wyznaczenie dokładnego szlaku. Trzeba wybierać ruchliwe drogi. Tam zawsze złapiemy autostop. Trasa musi być prosta. Musimy zapoznać się ewentualnymi motelami i barami. Warto zaznaczyć na mapie stacje benzynowe.

Jednak jak zakomunikować gdzie chcemy dotrzeć?

Tu musimy zakupić parę markerów. Aby mieć na czym zapisać nazwę miejsca trzeba szukać np. kartonu. Bardzo poręczna będzie tzw. nerka. Tam schowamy portfel, dokumenty i podręczne rzeczy. Zapakować trzeba też śpiwór, scyzoryk i karimatę. Przyda się przewodnik i mapa.

Jednak co wtedy, gdy coś się stanie?

Tu musimy wykupić ubezpieczenie. Warto też nosić informację z kim trzeba się kontaktować w razie wypadku. Ważna jest także apteczka.

Podstawą w podróży na stopa jest odwaga ale i rozsądek. Trzeba wiedzieć jakie zagrożenia mogą nas spotkać. Czujnie przez całą trasę! Ale jak złapać stopa? Tu stosujemy każdemu znany sposób kciuka i kartonu. Początek kursu warto zacząć od zatoczki autobusowej. Może być to również szerokie pobocze. Najważniejsze żeby było bezpiecznie dla Ciebie i kierowcy. Istotne jest aby miejsce było oświetlone. My też musimy być widoczni. Warto wyposażyć się w odblask.

Wybierając się w podróż na tzw. stopa musimy się dobrze przygotować. Ważna jest organizacja. Niewątpliwie trzeba zabrać też szeroki uśmiech. I pozytywne nastawienie do ludzi. Ważny jest też ubiór. Nie możemy odstraszać, ponieważ nikt nas nie zabierze. Ludzie oceniają po wyglądzie. Dlatego strój jest istotny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *