Jak dobrze zorganizować noworodkową sesję fotograficzną?

Jak dobrze zorganizować noworodkową sesję fotograficzną?

Gdy rodzi się dziecko, życie młodych rodziców nabiera tempa. Muszą się całkowicie dostosować do wymagań maleńkiego człowieczka.
Często towarzyszą temu nieprzespane noce a co za tym idzie, oprócz uczucia szczęścia, pojawia się także uczucie zmęczenia i wyczerpania.
W tym stanie łatwo zapomnieć o tym jak piękny i cenny jest to czas.
Cechy fizyczne nowo narodzonego dziecka zmieniają się bardzo szybko i bezpowrotnie. Aksamitne ciałko, delikatne włoski, złuszczający się naskórek na stópkach i rączkach…któż nie chciałby tego pamiętać?

Dlatego zanim będzie za późno, zanim okaże się, że dziecko nie jest już takie maleńkie i nigdy już takie nie będzie, warto pomyśleć wcześniej by stworzyć niepowtarzalną pamiątkę z pierwszych dni Jego życia. Cóż może być piękniejszą pamiątką jak nie fotografie?
Będę zaszczycona i szczęśliwa jeśli zechcecie, abym to ja pomogła Wam w stworzeniu takiej pamiątki.

Kiedy ?

Idealny czas na sesję noworodkową to 6-14 dzień życia. W tym okresie dziecko ma jeszcze głęboki sen i jest bardzo elastyczne, dzięki temu łatwo Je ułożyć w piękne pozycje, które przypominają ułożenie w brzuchu mamy. Uwielbiam te najbardziej naturalne, niewymuszone ułożenia, bardzo charakterystyczne dla noworodków.
Po trzecim tygodniu często pojawia się wysypka i kolka a sen maluszka jest coraz płytszy.
Najlepiej skontaktować się ze mną i zamówić wstępny termin sesji jeszcze w czasie ciąży, minimum 3 tyg. przed planowanym terminem porodu. Jeśli dziecko urodzi się wcześniej lub później przełożymy nasze spotkanie na odpowiedni czas.

Gdzie ?

Noworodki fotografuję najczęściej w Ich własnych domach lub w moim domowym studio. W bardzo ciepłe dni, gdy pogoda dopisuje warto zorganizować sesję w plenerze, w parku lub w ogrodzie, Światło dzienne jest najpiękniejsze do tego typu zdjęć. Również fotografując w mieszkaniu nie używam lamp błyskowych, jedynie naturalne światło z okna, dlatego najlepszą porą na rozpoczęcie sesji jest godzina 10 rano.
Ważne jest, aby dobrze ogrzać pokój w którym będą robione zdjęcia. Jeżeli Wam będzie się wydawało, że jest za ciepło, to będzie to właśnie odpowiednia temperatura dla Waszego maluszka.

Kto ?

Sesje noworodkowe są intymne, skromne przez samą swoją naturę. To nie czas na zapraszanie krewnych. Im mniej dodatkowych osób, nie biorących udziału w sesji, tym lepiej. Ta sesja będzie głównie poświęcona Waszemu maleństwu, ale jeśli zechcecie to zrobimy też kilka ujęć z mamą, tatą i z rodzeństwem.

Jak długo ?

Czas trwania sesji z noworodkiem jest bardzo różny, czasem wystarczą trzy godziny ale czasem to za mało. Każde dziecko jest inne, jedne maluszki przesypiają całą sesję i wtedy wszystko przebiega szybko i sprawnie a inne bywają niespokojne i potrzebują więcej czasu na przytulanie i usypianie, wtedy czas naszego spotkania może się wydłużyć. Najważniejsze jest dobro dziecka i pośpiech absolutnie nie jest wskazany. Noworodki są najszczęśliwsze gdy mają pełne brzuszki, dlatego w każdej chwili będziemy mogli zrobić przerwę na karmienie.

Strój

Noworodki są najbardziej zachwycające gdy nie mają na sobie niczego. Staram się pokazać Je takimi jakie są i uchwycić Ich naturalne piękno. Przed sesją proszę nakarmić maluszka, rozebrać do pieluszki, okryć kocykiem i tak położyć spać.
Do zdjęć z noworodkami często używam charakterystycznych akcesoriów, takich jak: czapeczki, opaski, kocyki, owijki czy kokony.
Wszystkie te dodatki są proste, delikatne i w stonowanych kolorach, mają one służyć podkreśleniu wyjątkowej urody noworodka a nie odwróceniu od Niego uwagi. Mam już sporą kolekcję tych rzeczy i nieustannie ją powiększam. Wyszukiwanie i kupowanie oryginalnych przedmiotów do sesji sprawia mi wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *