Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem?

Z problemem cellulitu mierzy się wiele kobiet. Jest to zjawisko wstydliwe, ponieważ powoduje ono, że nasza skóra wygląda nieestetycznie. Na szczęście jest kilka sposób, które pomagają w skutecznej walce z tym cellulitem.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest to nic innego, jak zjawisko polegające na zaburzeniu budowy skóry. Chodzi tutaj głównie o zaburzenie występujące w obrębie tkanki podskórnej, które przyczynia się do zmiany w wyglądzie skóry. Cellulit charakteryzuje się przede wszystkim tym, że na powierzchni skóry zaczynają się pojawiać różnej wielkości zagłębienia, jak również guzki. Problem ten może pojawić się nie tylko w okolicy ud, ale także w okolicy brzucha, a nawet ramion. Im szybciej zaczniemy walczyć z cellulitem, tym mamy większą gwarancję na całkowitą jego eliminację.

Co należy zaliczyć do przyczyn powstawania cellulitu?

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Do najpopularniejszych kwestii związanych z powstawaniem tego problemu można zaliczyć przede wszystkim: nieodpowiednią dietę, nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, siedzący tryb życia, małe ilości spożywanej wody, czynniki genetyczne, nadwagę, ale również ciążę.

Fale radiowe na cellulit

Zastosowanie fal radiowych na cellulit jest jedną z najpopularniejszych metod zwalczania tego problemu. Metoda ta opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu fal radiowych, których zadaniem jest odpowiednie podgrzanie skóry, jak również tkani tłuszczowej. Działanie takie przyczynia się do obkurczenia włókien kolagenowych. Zabieg ten jest dedykowany nie tylko w przypadku pojawienia się cellulitu, ale także w sytuacji, gdy zmagamy się z problemem wiotkiej skóry.

Laseroterapia

Laseroterapia jest kolejną metodą, dzięki której w sposób skuteczny możemy pozbyć się cellulitu. Zastosowanie lasera jest metodą bezbolesną, ponieważ w trakcie przeprowadzania zabiegu zostaje zastosowane znieczulenie miejscowe. Użycie wiązki lasera przyczynia się zarówno do rozpuszczenia zalegającego tłuszczu, napięcia skóry, jak i do przerwania łącznotkankowych przegród, które pociągają skórę. Przez takie działanie mamy gwarancję szybkiego i skutecznego pozbycia się cellulitu.

Mezoterapia

Mezoterapia jest to zabieg, który polega na podskórnym zaaplikowaniu substancji nasilających rozpad tkanki tłuszczowej. Jest to mieszanka substancji, do których można zaliczyć przede wszystkim takie składniki jak: kwas hialuronowy, kofeinę, wyciągi ziołowe oraz teofilinę. Mezeterapia jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *