Makijaż francuski, czyli paryski styl na co dzień!

Makijaż francuski, czyli paryski styl na co dzień!

Mocno zaakcentowane usta i wabiący wzrok, właśnie tym charakteryzuje się makijaż francuski! Jest niezwykle kobiecy, wyrazisty, a jednocześnie minimalistyczny. Pięknie, zaakcentowane usta na czerwono i czarna, graficzna kreska na powiece, to główne elementy tego typu makijażu. W tym przypadku można zrezygnować całkowicie z konturowania lub wykonać je bardzo delikatnie. Niewątpliwą zaletą tego makijażu, jest uniwersalność! Pasuje absolutnie każdej kobiecie, subtelnie wydobywając seksapil. Jego wykonanie, jest dość szybkie i proste, dlatego sprawdza się jako makijaż na co dzień. Ważna jest natomiast precyzja!

Jak wykonać makijaż francuski?

Podstawą każdego makijażu, jest przygotowanie cery. Powinna być odświeżona tonikiem i nawilżona lekkim kremem. Można również wykonać wcześniej peeling. Jeśli cera jest gotowa, czas na dalsze działania!

1. Cera – zaczynamy od nałożenia pokładu na całą twarz oraz korektora pod oczy (ton jaśniejszego od podkładu) w przypadku punktowych niedoskonałości można użyć również korektora przeznaczonego na nie, w te newralgiczne miejsca. Całość należy oprószyć pudrem. Dodatkowo można lekko podkreślić kości jarzmowe bronzerem. Nie zaszkodzi też lekkie rozświetlenie. Koniecznie należy podkreślić policzki różem! Pamiętaj, że konturowanie w makijażu francuskim, powinno być bardzo delikatne.

2. Oczy – w eleganckim makijażu paryskim, powieki należy pomalować neutralnymi cieniami. Świetnie sprawdzą się brązy i beże. Jasne, beżowe wypełnienie powieki i podkreślenie jej załamania ciemniejszym cieniem (np. zimnym brązem) podkreśli oko i „wyciągnie” je do przodu. Do tego koniecznie czarna kreska wzdłuż powieki, lekko wyciągnięta oraz wytuszowane rzęsy. Efekt zmysłowego, paryskiego spojrzenia gwarantowany!

3. Brwi – w estetycznym, perfekcyjnym makijaży francuskim, brwi powinny być wyraźne, ale nie przerysowane. Podkreślenie ich konturu można wykonać w najwygodniejszy dla siebie sposób – pomadą, cieniami lub kredką do brwi.

4. Usta – są najmocniejszym akcentem w makijażu francuskim! Intensywnie czerwone wargi, podkreślają kobiecość i klasę. Istotny jest wybór odcienia czerwieni, który powinien odpowiednio kontrastować się z zębami i cerą. Usta muszą być niezwykle precyzyjnie pomalowane, by faktycznie makijaż prezentował się estetycznie, a efekt był właściwy. Dlatego najpierw należy je obrysować dobraną do odcienia pomadki, konturówką. W kolejnym kroku całość wypełnia się pomadką. W przypadku ciemnych, czy mocnych kolorów, pomadkę łatwiej aplikuje się małym pędzelkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *