Jak zamontować ładowarkę do samochodów elektrycznych?

Jak zamontować ładowarkę do samochodów elektrycznych?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu elektrycznego, musisz także wybrać odpowiednią ładowarkę, aby Twój pojazd działał. Podobnie sprawa wygląda, jeśli planujesz założyć własną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Jak zamontować ładowarkę do samochodów elektrycznych? I jakie są rodzaje ładowarek?

Jaka ładowarka do samochodów elektrycznych?

Jest wiele różnych ładowarek do samochodów elektrycznych. Możemy je podzielić zarówno ze względu na moc ładowania, jak i przeznaczenie. Wśród tych ostatnich rozróżniamy ładowarki do użytku domowego, tak zwane Wallboxy, oraz wolnostojące stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Wśród stacji wolnostojących możemy znaleźć stacje o mniejszej mocy ładowania AC, często dostępne w przestrzeni miejskiej, oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych DC, które oferują naładowanie pojazdu nawet w pół godziny.

Niezależnie od tego, którą stację ładowania pojazdów wybierzesz, musisz wiedzieć, jak w ogóle zamontować takie urządzenie. Jeśli czujesz, że ta kwestia Cię przerasta, warto w tym zakresie skorzystać z pomocy specjalistów. Profesjonalny montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych wykonuje www.sigmapolska.pl, lider w zakresie elektromobilności. Korzystając z oferty firmy, będziesz miał pewność, ze Twoja ładowarka będzie zainstalowana w sposób poprawny.

Jak zamontować ładowarkę do samochodu elektrycznego?

Stację ładowania czy też ładowarkę do samochodów elektrycznych można zamontować zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu. Warto wybrać w tym celu miejsce, które będzie z jednej strony zamknięte (chroniące przed wilgocią), z drugiej przewiewne i mające oczywiście dostęp do prądu. Dobrym miejscem jest garaż czy wiata przy domu.

W przypadku wybrania opcji instalacji ładowarki przez profesjonalną ekipę, technicy w pierwszej kolejności sprawdzają wszystkie parametry miejsca, w którym ma być zainstalowana ładowarka.

Następnie, jeśli wszystko jest w porządku, następuje wykonanie okablowania pod ładowarkę, to jest doprowadzenie przewodu pod urządzenie. Najlepiej jest w tym celu skorzystać z istniejącej już instalacji. Po wykonaniu tej czynności można zamontować ładowarkę i wpiąć do niej kabel. W następnym kroku można już podłączyć ładowarkę do prądu.

Ile kosztuje montaż ładowarki do samochodów elektrycznych?

Zamontowanie ładowarki do samochodów elektrycznych również wiąże się z pewnymi kosztami. Oczywiście możemy to zrobić sami, jednak warto mieć świadomość, że w przypadku przerw w dopływie prądu lub zamontowania ładowarki w miejscu, które generuje ryzyko takich zakłóceń może znacząco odbić się na naszych codziennych czynnościach. Jeszcze bardziej ryzykowne jest samodzielne montowanie stacji do ładowania samochodów elektrycznych wolnostojącej, przygotowanej z myślą o biznesie i obsłudze klientów.

Ceny montażu ładowarki mogą być różne, w zależności od rodzaju urządzenia, jakie chcemy zainstalować. Wallboxa w wielu przypadkach możemy zamontować samodzielnie, jednak stacja wolnostojąca to już inna para kaloszu. Szacuje się, że podstawowa usługa montażu ładowarki do samochodów elektrycznych to koszt około 700 – 800 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *