Świąteczne komedie romantyczne, czyli co oglądać w święta?

Świąteczne komedie romantyczne, czyli co oglądać w święta?

Święta to dla wielu czas związany ze sporym stresem. Niektórzy odwiedzają w tym okresie rodzinę, inni chcą schować się pod kołdrą i zapomnieć o całej tej świątecznej gorączce. W którejkolwiek grupie się znajdujesz, warto znać filmy i komedie romantyczne, które poprawią Ci nastrój w święta.

Dlaczego w święta warto oglądać komedie romantyczne?

Święta Bożego Narodzenia to dla niektórych okazja do dzielenia się dobrem. Zdarza się jednak, że w wigilijnym zamieszaniu zapominamy o drugim człowieku, a święta sprowadzają się głównie do konsumpcji. Filmy są często naszym łącznikiem ze światem uczuć i pozawalają uważniej spojrzeć na członków naszej rodziny lub choćby obcego człowieka, którego mijamy na co dzień na ulicy.

Mogę też być okazją do spędzenia spokojnego wieczoru z ukochaną osobą. Nowsze i nieco starsze komedie romantyczne obejrzysz na www.player.pl. Dzięki dużemu wyborowi filmów będziesz mógł wybrać taki film, który najlepiej odpowiada Twojemu nastrojowi.

Wybrane komedie romantyczne na święta

Istnieje kilka komedii romantycznych związanych zarówno stricte ze świętami, jak i wpasowujących się w świąteczny klimat. Poniżej kilka propozycji, które warto rozważyć.

  • „To właśnie miłość” – jeden z najbardziej pozytywnych świątecznych filmów. Przedstawia historie kilku Londyńczyków, które splatają się ze sobą w przedświątecznym okresie. „To właśnie miłość” to film wzruszający i przezabawny, uczący tolerancji i pozostawiający nadzieję, że na świecie jest w istocie dużo miłości;
  • „Holiday” – to ciekawa i ciepła komedia romantyczna dla wszystkich, których przerasta życiowa sytuacja. W filmie dwie bohaterki – Amerykanka i Angielka – zamieniają się domami, co jest dla nich okazją do odpoczynku do nieudanych związków i kłopotów w życiu osobistym. Aktorkami błyszczącymi na ekranie są Kate Winslet i Cameron Diaz. Zamiana zbiega się w czasie ze świątecznym czasem, podczas którego każda z nich znajduje swój własny prezent od losu;
  • „Był sobie chłopiec” – wybór ten nie jest oczywisty, bo „About a boy” to ani typowa komedia romantyczna, ani o świętach. Jednak dziejąca się w Anglii ekranizacja książki Nicka Hornby’ego, opowiadająca o niezwykłej przyjaźni chłopca z trudnościami i traktującego życie dość luzacko mężczyzny podnosi wiele ważnych kwestii, a święta przewijają się w filmie co najmniej dwa razy. Czy jest tutaj wątek miłosny? Oczywiście, że tak.

Polskie komedie romantyczne na święta

Również polskie produkcje nie omieszkały ominąć tematu świąt, choć naszych rodzimych filmów związanych z gwiazdką nie ma tak wiele. Są jednak przynajmniej dwie produkcje warte obejrzenia, które przytaczamy poniżej.

  • „Listy do M.” – to mocno zainspirowany, przynajmniej w formie, angielską komedią „To właśnie miłość”. Komedia przedstawia losy kilku zapracowanych Polaków, których drogi w przedświątecznej gorączce splatają się;
  • „Hania” to film mówiący o rodzinie, która decyduje się zaprosić na wigilię chłopca z domu dziecka. Decyzja ta na zawsze odmienia ich życie.

Święta to dość wdzięczny temat i co chwilę powstają filmy zainspirowane tym czasem. Warto wybrać dobre produkcje, wnoszące do naszego życia trochę magii, która zostanie z nami na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *