Jakie filmy obejrzeć w ferie?

Jakie filmy obejrzeć w ferie?

Ferie to czas odpoczynku w środku zimy, który może pomóc nam podładować akumulatory. Oficjalne ferie mają dzieci w szkołach i nauczyciele, a także studenci i profesorowie uczelni wyższych. Urlop w zimie to jednak dobry pomysł dla każdego, aby nieco odpocząć i nabrać sił w środku tej trudnej pory roku.

Co można robić w ferie?

Ferie to czas, w którym możemy wyjechać lub zostać w domu. Często wybieramy cieplejsze kraje, aby nieco odetchnąć, jednak niezależnie od tego, czy zmienimy miejsce, czy nie, wskazana jest aktywność na świeżym powietrzu. Można oczywiście również nie ruszać się z domu – w tym przypadku mamy szanse nadrobić zaległości serialowe i książkowe. Dobra rozrywka to nie tylko filmy i seriale, zobacz Frappe.pl, aby się o tym przekonać. Teatr, kino czy literatura to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu zimą. Narzędzi do poszerzania swojej wiedzy i karmienia duszy wyszukaną rozrywką jest sporo – wystarczy poszukać.

Ferie są doskonałym czasem, aby pójść do teatru i na drugi dzień na spokojnie zastanowić się nad sztuką. Podczas zimowego urlopu możesz także zalec w łóżku z ulubioną lekturą, malować, pójść na basen czy siłownie lub odwiedzić dawno niewidzianych krewnych – wszystko to jest możliwe i wskazane, jeśli tylko uznasz, że przysłuży się to polepszeniu Twojego dobrego samopoczucia.

Jakie filmy obejrzeć w ferie?

Kinomaniacy z pewnością wykorzystają czas wolny po to, aby nadrobić zaległości filmowe. Mogą to być klasyki lub nowe produkcje, czasem warto jednak postawić na nieco starsze dzieła. Jeśli szukasz cięższych tematów, warto poszperać nieco w historii kina, choć nie każdy ambitny film będzie nudny i trudny do oglądania. Interesujące filmy, które warto obejrzeć to z pewnością:

„Stąd do Wieczności” – zekranizowana w 1953 roku historia na podstawie książki James Jonesa, opowiadająca o byłym bokserze, który postanowił sobie, że nigdy więcej nie stanie na ringu ponownie. Stacjonując jednak chwilowo w bazie wojskowej na Hawajach, narażony jest na presję i szykany ze środowiska żołnierskiego, co sprawia, że stacza sam ze sobą ciężką walkę;
„Nocny Cowboy” – to kultowy film z Johnem Voightem (ojcem Angeliny Jolie, w produkcji łudząco przypominającym córkę) z1969 roku, opowiadający historię młodzieńca, trafiającego z głową pełną marzeń do Nowego Yorku. Joe pragnie zdobyć pozycję i pieniądze, zostając ekskluzywnym żigolakiem.
„Podziemny krąg”– ekranizacja powieści Chucka Palahniuka, przedstawiająca pełen destrukcji i plastycznych wizji świat bohatera, który wplątując się w relację z tajemniczym Taylorem zaczyna uczestniczyć w anarchistycznej formacji mającej na celu odwrócenie porządku świata. Film wręcz obowiązkowy, mądry i niezwykle wciągający.

Jakie książki przeczytać w ferie?

Kino to nie wszystko – warto także czytać. Jeśli chcesz nadrobić zaległości książkowe, również warto sięgnąć po klasykę literatury. Dobrze jest poszukać autorów z różnych kręgów kulturowych – w literaturze amerykańskiej pierwsze skrzypce będą grali Faulkner czy Jack Kerouac, w angielskiej Scott-Fitzgerald czy choćby Charles Dickens. Proza iberoamerykańska to Mario Vargas Llosa i Gabriel Garcia Marquez. Każdy z tych autorów jest warty zapoznania się z jego twórczością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *