Krok od macierzyństwa

Krok od macierzyństwa

W każdej kobiecie w pewnym momencie budzi się instynkt macierzyński. Najważniejszą rzeczą staje się posiadanie ukochanego maleństwa. Na tą chwilę trzeba jednak się odpowiednio przygotować. Odpowiednia dieta wzbogacona w witaminy, wyeliminowanie używek, spora dawka ruchu na świeżym powietrzu to tylko niektóre niezwykle ważne czynniki warunkujące zdrową ciążę. Pamiętać trzeba o spożywaniu kwasu foliowego, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju cewy nerwowej płodu.

W tym szczególnym okresie należy powiększyć troskę o swoje zdrowie, ponieważ w tym momencie to nie tylko o twoje zdrowie rozgrywa się stawka, ale również o zdrowie maleństwa.
Ciążę najczęściej liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki występującej przed przewidywaną ciążą. Jest to okres, kiedy kompletnie nic się nie dzieje, a ty wraz z partnerem już za ok. 1-2 tyg. rozpoczniecie starania o maleństwo. Owulacja przypada średnio na 14 dzień przez pierwszym dniem następnej miesiączki. Dojrzała komórka jajowa żyje 24-48 godzin i tylko w tym czasie jest zdolna do zapłodnienia. Plemniki więc muszą się spieszyć. Wygra ten najsilniejszy i najszybszy.

W momencie gdy plemnik przedostanie się przez ściankę jajeczka do środka następuje zapłodnienie, blokując dostęp innych plemników do środka. Od tego momentu zaczyna tworzyć się nowe życie, które przez 9 miesięcy będziesz nosić pod sercem. Jest więc trochę czasu na odnalezienie się w tej nowej sytuacji i przygotowanie na przywitanie maleństwa na świecie.
Rozwój dziecka w łonie matki i jego narodziny są niesamowitym cudem i kobiety powinny cieszyć się, że mogą doświadczyć tego na własnej skórze.

Kobiety zazwyczaj w pierwszych kilku tygodniach nie zauważają żadnych objawów zwiastujących ciążę. Pojawiają się opinie na temat występowania pewnego rodzaju objawów, aczkolwiek nierzadko są one spowodowane wielkim oczekiwaniem i nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Zaawansowana znajomość własnego ciała i brak jakichkolwiek zachwiań może w niektórych przypadkach dopuścić możliwość zaobserwowania zmian w pierwszych 4 tygodniach ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *