Manicure hybrydowy – trwałe efekty na kilka tygodni

Manicure hybrydowy – trwałe efekty na kilka tygodni

Niezwykle trwały efekt, którym możemy cieszyć się nawet do kilku tygodni – za to między innymi kochamy manicure hybrydowy. Wykonany u sprawdzonej kosmetyczki na pewno będzie z Wami długo. Ale nie martwcie się, jeśli robicie paznokcie w domu – taki manicure również może być długotrwały, o ile wszystkie czynności wykonacie starannie i poprawnie. Zapraszamy do przewodnika krok po kroku – manicure hybrydowy bez tajemnic.

Przed rozpoczęciem stylizacji, pamiętajcie o kilku bardzo ważnych sprawach.

Odpowiednio przygotujcie paznokcie. Odpowiednio nadany kształt i pozbycie się nierówności wpływają na efekt wizualny, a odtłuszczenie i matowienie płytki zapewnia dobrą przyczepność bazy i lakieru.

Podczas malowania bądźcie bardzo dokładne i omijajcie skórki. Pędzelkiem dojeżdżajcie jak najbliżej nich, ale jeśli zdarzy Wam się pokryć lakierem nie tylko płytkę paznokcia, usuńcie nadmiar patyczkiem przed utwardzeniem. Lakier w kontakcie ze skórą może prowadzić do uczuleń, a także skraca trwałość stylizacji – otwiera bowiem drogę dla powietrza i zanieczyszczeń.
Pamiętajcie o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Po pomalowaniu przejedźcie pędzelkiem również po jego zakończeniu – to wpłynie na trwałość waszego manicure i zapobiegnie odpryskom.

Każdą warstwę lakieru, jak również bazy i topu należy utwardzać w lampie przed odpowiedni czas. Przeciętnie jest to 30 sekund w lampie LED i 2 minuty w lampie UV, może się on jednak różnić w zależności od mocy urządzenia czy napigmentowania lakieru.

Aplikujcie cienkie warstwy lakieru, dzięki czemu będziecie mieć pewność, że dobrze utwardzą się w lampie. Pamiętajcie, że podczas całego zabiegu na Waszych paznokciach znajdzie się 4, a nawet 5 warstw – im będą cieńsze, tym estetyczniejsza będzie stylizacja.

Co jest potrzebne?

Preparat do skórek i drewniany patyczek lub kopytko
Pilnik o średniej gradacji, bloczek polerski i szczoteczkę lub pędzelek
Waciki bezpyłowe i Cleaner
Primer kwasowy lub bezkwasowy
Lakier hybrydowy w wybranym kolorze
Top – matowy lub błyszczący
Oliwka do skórek

Jak wykonać manicure?

Zacznij od przygotowania paznokci. Na skórki nałóż przeznaczony do tego preparat – dzięki niemu zmiękczysz je, odsuniesz i usuniesz patyczkiem lub kopytkiem te, które nachodzą na płytkę. Pilnikiem o średniej gradacji nadaj paznokciom odpowiednią długość i kształt.

Płytkę przygotowanych paznokci zmatuj za pomocą bloku polerskiego. Pozostały po tym kroku pyłek usuń szczoteczką lub pędzelkiem.
Teraz czas na Cleaner – nasącz nim wacik bezpyłowy i dokładnie przetrzyj wszystkie paznokcie.

Odtłuszczenie i wytrawienie płytki zapewni również użycie Primera. Wybierz kwasowy lub bezkwasowy, zależnie od potrzeb. Nałóż preparat na paznokcie i poczekaj aż odparuje.

Teraz przechodzimy do malowania! Pierwszy etap to Baza. Nałóż cienką warstwę na całą płytkę paznokcia i utwardź w lampie.

Na bazę nałóż wybrany kolor. W zależności od barwy, gęstości i napigmentowania lakieru, a także efektu, jaki chcesz osiągnąć połóż jedną, dwie lub trzy warstwy. Każdą z nich utwardź w lampie.

Jeśli osiągnęłaś już wybrany odcień i krycie – czas na Top. Połóż cienką warstwę i utwardź w lampie.

Zarówno top matowy, jak i błyszczący przetrzyj wacikiem bezpyłowym nasączonym Cleanerem. Dzięki temu pozbędziesz się warstwy dyspersyjnej i zapewnisz stylizacji połysk lub satynowe wykończenie.
Piękny mani gotowy? Teraz zadbaj o skórę dłoni! Na skórki nałóż odżywiającą oliwkę, sugerujemy również użycie ulubionego kremu do rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *