Pilates, TRE i inne ćwiczenia na rozluźnienie

Wypełniacze Juvederm – korzyści

Ćwiczenia Pilates wzmacniają mięśnie głębokie brzucha i kręgosłupa przyczyniając się do poprawy postawy, pomagają zapobiegać urazom, wzmacniają mięśnie bez nadmiernego rozbudowywania ich.

Wykonywane są w wolnym tempie i dostosowywane są do kondycji oraz wieku ćwiczących, czyni to ćwiczenia możliwymi do wykonania dla każdego, czy profesjonalnego sportowca czy osoby początkującej.

Dają wymierne korzyści zdrowotne, wzmacniając i rozciągając mięśnie nabieramy optymalnej siły i elastyczności, czego efektem jest ciało wyprostowane, zrównoważone, sprawne i pozbawione napięcia.

Pomagają w przywróceniu prawidłowego wzorca ruchu, co pomaga w czynnościach życia codziennego oraz przy uprawianiu wszelkiego rodzaju sportu, ponieważ ruch prawidłowo wykonany kosztuje nasz organizm mniej wysiłku.

Mogą się stać twoim podstawowym systemem ćwiczeń oraz pomagać w zapobieganiu urazów, niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą ćwiczeń czy początkującym.

Wykorzystywane są także często przez fizjoterapeutów jako jeden z elementów terapii i powrotu do pełnej sprawności fizycznej po przebytych urazach.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Ćwiczenia te adresowane są do osób odczuwających bóle kręgosłupa, u których odkryto zmiany zwyrodnieniowe, pourazowe lub wady postawy, ale także tych, które chcą utrzymać kręgosłup, a także całe ciało w dobrej kondycji – dla profilaktyki jak i dla terapii bólu pleców. Ćwiczenia Zdrowy Kręgosłup stanowią połączenie metody Pilates oraz ćwiczeń równoważnych, koordynacyjnych, wzmacniających, rozciągających i rozluźniających. Do ćwiczeń wykorzystywane są przyrządy takie jak taśmy i obręcze.

ĆWICZENIA UWALNIAJĄCE STRES

Ćwiczenia te adresowane są do osób odczuwających stresy dnia codziennego. Są to proste ćwiczenia, możliwe do wykonania dla każdego, które wprowadzając mięśnie w drżenia pozwalają rozluźnić całe ciało.

TRE (trauma release exercises) – ćwiczenia uwalniające stres

TRE jest techniką, która wykorzystuje ćwiczenia by uwolnić z ciała stres, napięcia i emocje. Nie przypadkiem mówi się, że napięcia karku powstają ze stresu, ale napięcia wywołane stresem odkładają się nie tylko w karku, a w każdym razie nie u każdego. Czasem nie zdajemy sobie sprawy że czynności dnia codziennego takie jak korki w drodze do pracy, spóźnienie na ważne spotkanie czy krzywe spojrzenie szefa wywołuje u nas stres, który dźwigamy razem z innymi nagromadzonymi przez cały dzień emocjami, potem idziemy spać a następnego dnia, dokładamy do wczorajszych napięć kolejne.

TRE łatwo się nauczyć i są możliwe do wykonania dla każdego, nie potrzebna jest do ich wykonania szczególna sprawność fizyczna, ponieważ ćwiczenia każdy wykonuje w sposób dostosowany do własnych możliwości i umiejętności. Ćwiczenia podczas sesji są tylko po to, by łatwiej było uruchomić nam mechanizm odruchowy układu nerwowego, zwany neurogenicznym drżeniem mięśni. Drżenia te, przechodząc przez zarówno duże grupy mięśniowe, jak i mięśnie głębokie, rozluźniają i relaksują je.

Korzyści jakie odniesiesz, ćwicząc TRE regularnie to, między innymi:

-Redukcja patologicznych napięć mięśniowych
-Obniżenie poziomu stresu
-Poprawa jakości i rytmu snu
-Ulga przy przewlekłych chorobach neurologicznych
a to tylko początek.

Jeśli czujesz, że przydałaby Ci się chwila wytchnienia, to przyjdź na TRE, zrób swojemu ciału prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *