Pizza, placki i panna cotta – pomysły na obiad i deser

Pizza, placki i panna cotta – pomysły na obiad i deser

Jako że obiady są dosyć w bardzo wielu sytuacjach najważniejszymi posiłkami, które spożywamy w ciągu całego dnia, to do ich przygotowania też dokładna się wszelkich starań. Przede wszystkim ważny jest pomysł, a dopiero na drugim miejscu znajdują się zdolności kulinarne.

Jednym z najprostszych sposobności na obiad są placki ziemniaczane. Przygotowanie takich placów jest więcej niż proste. Do ich zrobienia potrzeba jak sama nazwa wskazuje przede wszystkim ziemniaków. Będą potrzebne też jajka, odrobinę mąki oraz bez wątpienia cebula lub dwie. W współzależności od tego jak duża będzie to porcja. Zazwyczaj standardowa porcja na intuicyjny obiad dla dwóch osób to w wielu wypadkach mniej więcej kilograma ziemniaków. Wystarczy je obrać, a następnie zetrzeć na tarce. Powinno się odlać wodę, oraz dodatkowo soki z ziemniaków po czym po kolei dodaje się odpowiednie składniki. Na sam początek mąkę, a potem powoli miesza się to z jajkami, cebulą. Można dodać też odrobinę pieprzy dla smaku. Następnie wystarczy upiec je obustronnie na patelni i już są gotowe do jedzenia.

Pewną odmianą mogą być placki ziemniaczane z warzywami. W obu tych wersjach jemy bardzo samczy, ale niekoniecznie sycący posiłek. Prostym posiłkiem, ale priorytetowo pożywnym jest pierś z kurczaka. Podaje się ją z ryżem, lub z kartoflami. Gotowana pierś kurczaka nawet bez dodatku przypraw jest znakomitym posiłkiem, nie wymagającym kilka czasu. Jeżeli już ktoś jednak ma chwilę czasu na to aby przygotować sobie smaczny obiad to mogą go zainteresować nieco inne pieczarki przepisy, a mianowicie pizza przepis.

Domowa pizza ma możliwość nieco bardziej przypominać zwyczajnie zapiekankę, priorytetowo jeśli przygotowana zostanie na bardzo grubym cieście, jednak pizza jest o tyle pubudzającą ciekawość potrawą, że dosłownie lekka zmiana wykorzystywanych składników ma możliwość diametralnie skonwertować jej smak.

W każdej sytuacji również można na obiad udać się zwyczajnie do restauracji, w której po sycącym obiedzenie nie wypada dosłownie nie zamówić eleganckiego deseru. Deserem, którym polecić można każdemu jest panna cotta. Deser ten określa się również mianem gotowanej śmietany. Jest to swoiste połączenie śmietany, wanilii , a ponadto żelatyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *