Regały stalowe – gdzie się sprawdzą?

Regały stalowe – gdzie się sprawdzą?

W przedsiębiorstwach produkuje się liczne towary, które muszą być składowane w dużych halach magazynowych, tak aby w każdej chwili można je było wysłać do klienta. Do ich przechowywania wykorzystuje się głównie regały spawane ze stali, charakteryzujące się łatwością montażu i możliwością rozbudowania o dodatkowe rury czy inne elementy ze stali. Dzięki temu nie musimy kupować nowego regału, wystarczy bowiem zmodyfikować już posiadany. Meble tego typu mają wiele zalet – są funkcjonalne, stabilne, wytrzymałe i pojemne, więc jest to inwestycja na wiele lat. Warto jednak podkreślić, że możemy się na nie natknąć nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale też w innych, mniej oczywistych miejscach – posiadają bowiem niezwykle uniwersalne zastosowania.

Regały stalowe – czy tylko w magazynach?

Regały ze stali można spotkać niemal na każdym kroku – sprawdzą się zarówno w garażu czy warsztacie, jak i w pomieszczeniach gospodarskich i w sklepach. Bardzo często stanowią też wyposażenie biur, bibliotek, księgarni, banków, różnych urzędów, sądów, placówek medycznych oraz wszelkich instytucji państwowych.

Mogą służyć do przechowywania wielu rzeczy, w tym:

-segregatorów, książek, dokumentów, czasopism (dzięki ustawieniu na regałach ich przechowywanie czy porządkowanie jest bezproblemowe i przyjemne)

-produktów spożywczych (w sklepach i supermarketach – na zapleczu, gdzie przechowuje się towar, a nie tam gdzie przyjmuje się klientów)

-naczyń (w lokalach gastronomicznych, restauracjach, hotelach itp.)

-maszyn (m.in. w sklepach ogrodniczych i elektronicznych, punktach serwisowych, zakładach produkcyjnych)

-leków i kosmetyków (w drogeriach i aptekach)

-przetworów (w spiżarniach i piwnicach)

Warto dodać, że regały stalowe doskonale sprawdzą się nawet w naszych mieszkaniach, nadając im stylowy, industrialny wygląd. Mogą być z powodzeniem używane jako regały na książki w pokoju dziecka, a także w salonie czy gabinecie do przechowywania dokumentów.

Rodzaj stali ma znaczenie

Ze względu na przeznaczenie, regały stalowe mogą być wykonane z różnych gatunków tego materiału, np. w gastronomii oraz medycynie wykorzystuje się przeważnie regały ze stali nierdzewnej, natomiast w pomieszczeniach z artykułami chemicznymi – regały ze stali kwasoodpornej, odporne na działanie szkodliwych substancji. Z kolei te stosowane na zewnątrz budynków lub postawione w pomieszczeniach nieogrzewanych, muszą być zrobione ze specjalnej stali ocynkowanej, gdyż wykazuje ona dużą odporność na działanie śniegu, deszczu, gradu czy silnych promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *