Shuttersy – praktyczna dekoracja wnętrza

Shuttersy – praktyczna dekoracja wnętrza

Shuttersy – to element aranżacji wnętrza, który kojarzy nam się przede wszystkim z amerykańskimi filmami. Tymczasem wewnętrzne okiennice, zwane czasem także „meblami okiennymi” z biegiem czasu zyskują na popularności. Również polski użytkownik zaczyna doceniać ich urodę i funkcjonalność – bo trzeba przyznać, że poza funkcją czysto praktyczną shuttersy są również niemałym elementem dekoracyjnym. Stanowią bez wątpienia element, który przyciąga wzrok. Aby jednak móc się nimi cieszyć przez długie lata, doceniając bezawaryjną pracę zawiasów i nieskazitelny wygląd zewnętrznej powłoki, należy wybrać producenta oferującego wysoką jakość swoich produktów.

Spośród dostępnych na rynku shuttersów mamy do wyboru te wykonane z drewna oraz z tworzywa PCV. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę, w jakim pomieszczeniu będą montowane.

Shuttersy drewniane

Okiennice drewniane dedykowane są do pomieszczeń o standardowej wilgotności. Idealnie sprawdzą się w salonach, kuchniach, pokojach gościnnych, dziecięcych czy gabinetach. Dzięki temu, że są wykonane z drewna, za pomocą bejc mogą być barwione na różne kolory, co umożliwia dopasowanie ich wyglądu do wymagań każdego wnętrza. Bogata kolorystyka jest zdecydowanie zaletą tych produktów, ale nie mogłaby istnieć bez zastosowania dobrej jakości lakieru jako warstwy zewnętrznej. To on chroni drewno i utrwala kolor nadany przez bejcę. Niektórzy producenci oferują również malowanie shuttersów na kolory niestandardowe, z palety kolorów RAL. To jeszcze bardziej ułatwia potencjalnemu klientowi dopasowanie okiennic do konkretnego wnętrza. Nie bez znaczenia dla wyglądu shuttersów są również stosowane zawiasy – możemy wybierać spośród zawiasów klasycznych i bezprzylgowych (ukrytych). Istotne są również pozostałe elementy wpływające na ogólny, końcowy wygląd shuttersów: istotny jest rozmiar lamel shuttersów, dobór ościeżnicy, a także zastosowanie dodatkowych elementów wykończeniowych (łuki, skosy itp.). Dzięki temu shuttersy mogą być montowane praktycznie wszędzie, dopasowując się do zastanego kształtu wnęki okiennej i drzwiowej.

Shuttersy wykonane z PCV

Shuttersy wykonane z PCV charakteryzują się wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia, gdyż – jak sama nazwa wskazuje – są wykonane z tworzywa sztucznego. Niestraszne im więc uderzenia czy zadrapania. Ponadto okiennice takie charakteryzują się wodoodpornością, co sprawia, że stają się idealnym rozwiązaniem do łazienek, tudzież innych pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Shuttersy są doskonałym rozwiązaniem zastępującym zasłony czy żaluzje. Dzięki możliwości poruszania lamelami, możemy regulować ilość światła wpadającego do wnętrza – docenimy to przede wszystkim latem, natomiast zimą z pewnością odczujemy, że shuttersy skutecznie utrzymują ciepło i stałą temperaturę w pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *