Wywóz gruzu po remoncie

Wywóz gruzu po remoncie

Usunięcie gruzu budowlanego po generalnym remoncie mieszkania często niesie za sobą niemały ból głowy. W Polsce prawo zabrania umieszczania go w kontenerach na odpady komunalne. Mandat za nielegalne pozbycie się gruzu wynosi obecnie pięćset złotych. Należy zwrócić uwagę, że jeśli mimo obowiązujących przepisów zdecydujemy się wyrzucić nawet małą ilość gruzu do pojemnika na odpady komunalne, grozi nam obciążenie kosztami za naprawę śmieciarki. Czy warto ryzykować?

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia ze skuwaniem kafelek, to prawdopodobnie wiesz, że po skończeniu prac remontowych odpadów budowlanych pozostaje bardzo dużo. Oczywiście możemy wykorzystać je na przykład do utwardzenia drogi czy wykonania podjazdu, jednak nie zawsze mamy taką możliwość.

Co zrobić w momencie, kiedy wiemy, że gruz nam się do niczego nie przyda?

Warto wiedzieć, że każda gmina ma obowiązek, aby przyjąć gruz w miejsca selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Niestety odpady musimy przetransportować na własną rękę, co nie zawsze jest dla nas korzystnym rozwiązaniem. Kiedy gruzu jest niewiele (mniej niż jeden metr sześcienny) dobrym sposobem będzie skorzystanie z worków na gruz. Decydując się na zakup worka należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Natomiast przy wyborze pojemności warto oszacować, jaki ciężar jesteśmy w stanie podnieść. Często lepiej wyposażyć się w kilka małych worków, aniżeli jeden duży. Na rynku dostępne są także specjalistyczne worki big-bag.

Jeśli mamy do przewiezienia kilka lub kilkanaście metrów sześciennych gruzu można zastanowić się nad jego wywozem przez profesjonalną firmę . Aby otrzymać kontener, w którym umieścimy odpady, w pierwszej kolejności powinniśmy zamówić usługę (najczęściej z wyprzedzeniem). Po wypełnieniu pojemnika jest on zabierany, a wynajęta przez nas firma przejmuje na siebie zmartwienia dotyczące utylizacji i wywozu gruzu. Nie trzeba przejmować się transportem, gdyż jego koszt jest wliczony w usługę. Często do kontenera może trafić nie tylko gruz, a wszystkie typy odpadów. W przypadku, kiedy podczas remontu chcemy pozbywać się ich na bieżąco, warto pomyśleć o wynajęciu pojemnika na kilka dni.

Kontenerowy wywóz gruzu Gdańsk obecnie wydaje się być najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Mamy pewność, że działamy w stu procentach legalnie i nie musimy zawracać sobie głowy formalnościami (wyjątek stanowią przypadki, gdzie niezbędne jest zajęcie np. chodnika). Firma utylizuje odpady zgodnie z nakazami, które dotyczą ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *