Odchudzanie a zdrowie – co trzeba wiedzieć?

Odchudzanie a zdrowie – co trzeba wiedzieć?

Są osoby, które odchudzają się niemal non-stop, są też takie, które twierdzą, że nigdy tego robić nie będą, ponieważ jest to niezdrowe. Oczywiście, jak to zwykle bywa, sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż by się wydawała. W takim razie, odchudzanie a zdrowie – co trzeba wiedzieć na ten temat? Czy odchudzanie jest zdrowe i bezpieczne dla organizmu? Jak zdrowo się odchudzać? Na wszystkie te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć poniżej.

Odpowiedzialne odchudzanie jest nie tylko bezpieczne, ale też zdrowe dla organizmu

Odchudzanie nie powinno polegać na życiu o chlebie i wodzie. Taki sposób odchudzania jest nieodpowiedzialny, niezdrowy i niezalecany przez ekspertów. Jeśli więc chcemy się odchudzać, nie powinniśmy sami układać sobie planu żywieniowego według własnej intuicji i stereotypów, a zaufać specjalistom. Dobra dieta redukuje kalorie (jednak nie zanadto – pewna ilość kalorii dziennie jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania), ale jednocześnie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników, takich jak witaminy i minerały.

Odpowiedzialne odchudzanie nie tylko pozwoli zgubić zbędne kilogramy bez szkody dla organizmu, ale też nawet pozwoli polepszyć swój stan zdrowia. Zastąpienie dużej ilości słodyczy i fast-foodów zdrową żywnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, odporność i cerę. Więcej informacji, na takie tematy, jak zdrowe odżywianie, diety, a także m.in. wszelkiego rodzaju suplementy na odchudzanie (przede wszystkim tabletki na odchudzanie, ale nie tylko) znaleźć można pod adresem https://dietetyk.edu.pl/zdrowie/. Wiedza bezpośrednio od wykwalifikowanych ekspertów powinna zawsze być dla nas podstawą jakichkolwiek działań, które mogą mieć wpływ na stan naszego organizmu.

Nie można powracać do złych nawyków po zakończeniu odchudzania

Jeśli nie chcemy, aby miał miejsce efekt jo-jo (kiedy po zakończeniu odchudzania waga wraca do poprzedniego lub jeszcze wyższego stanu), a także, aby nasz stan zdrowia na powrót się pogorszył, nie możemy powrócić do złych, starych nawyków, kiedy już uzyskamy wymarzoną wagę. Pewne zdrowie przyzwyczajenia powinny pozostać z nami już na zawsze.

Regularny ruch (jeśli nie ćwiczenia, to przynajmniej spacery), nieobjadanie się nadmiernie, fast-foody i niezdrowa żywność tylko od czasu do czasu – według tych przykazań warto żyć nawet, jeśli już skończyliśmy się odchudzać. Wpadnięcie w cykl typu: odchudzanie się, powrót do złych zwyczajów, odchudzanie się ponownie, kolejny powrót do złych nawyków na dłuższą metę zaszkodzi zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *