Perfumeria – jak wybrać idealny zapach perfum? 

Perfumeria – jak wybrać idealny zapach perfum? 

Każdy, kto chociaż raz wybierał perfumy, wie, że może to być przytłaczający proces. Szczególnie jeśli nie ma się sprecyzowanych preferencji. Warto więc poznać różne grupy zapachowe i ich charakterystykę. Jak wybrać idealny zapach perfum? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Najlepsza perfumeria – poznaj rodzaje zapachów

Damskie zapachy można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Wśród nich wyróżniamy: 

  • Zapachy kwiatowe, takie jak róża, jaśmin, fiołek, kwiat pomarańczy, czy gardenia. Zapachy z tej rodziny wyróżniają się delikatnością i świeżością. To właśnie po nie najchętniej sięgają kreatorzy damskich perfum. Idealnie nadają się na lato. 
  • Zapachy drzewne są już nieco mocniejsze. Jeszcze do niedawna perfumy na bazie takich aromatów były przeznaczone tylko dla mężczyzn. Obecnie aromaty bazowe, takie jak drzewo sandałowe, paczula, cedr oraz drzewo różane są wykorzystywane także do tworzenia perfum damskich.
  • Zapachy cytrusowe często są do komponowania nuty głowy. Nadają one perfumom lekkości i świeżości. Takie zapachy mają właściwości energetyzujące i pobudzające. Do zapachów cytrusowych zaliczamy między innymi cytrynę, limonkę, mandarynkę i pomarańcz.
  • Zapachy orientalne są z kolei wyraziste i dosyć ciężkie. Mają zmysłową i egzotyczną nutę. Nadają perfumom wyjątkowego charakteru. Do zapachów orientalnych zaliczamy wanilię, piżmo, drzewo sandałowe oraz przyprawy, takie jak cynamon, czy goździki. 

Jak wybrać idealne perfumy?

Zanim zaczniesz wybierać idealny zapach perfum, sięgnij po kartkę i długopis. Następnie opisz siebie w kilku zdaniach. Uwzględnij przy tym swoje preferencje muzyczne, filmowe, kulinarne itp. Kolejnym etapem jest odszukanie opisów grup zapachowych. Szczegółowe opisy możesz znaleźć w sieci, lub na stronie wybranej perfumerii. Porównaj to, co napisałeś lub napisałaś o samym/samej sobie z opisami perfum. Tym sposobem możesz zawęzić swój obszar poszukiwań. 

Wybieraj perfumy, które przemawiają do Ciebie od pierwszego przeczytania opisu. Zarys zapachu powinien wzbudzać w Tobie przyjemne uczucia i emocje. Nie wybieraj perfum na siłę. Jeśli nawet jeden składnik Ci nie odpowiada, to nie warto się na nie decydować. Francuskie perfumy lane powinny podkreślać Twój naturalny zapach i uzupełniać charakter, a nie go burzyć. Kierując się powyższymi wskazówkami, możesz wybrać perfumy także online. Perfumeria internetowa to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią wybierać zapachów stacjonarnie. Co ważne, nawet w takim przypadku masz możliwość zamówienia próbek różnych perfum, żeby przetestować, które odpowiadają Ci najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *